ساختمان پلاسکو، ساختمانی ۱۷ طبقه در چهارراه استانبول تهران است که از آن به عنوان اولین ساختمان مرتفع و مدرن ایران یاد می‌شود

 

صبح روز پنجشنبه(۳۰ دی ماه) ساختمان پلاسکوی تهران سوژه نخست بسیاری از رسانه های داخلی شد.

• ساختمان پلاسکو تهران طعمه حریق شد
سخنگوی آتش نشانی: اعزام آتش نشانان ۴ ایستگاه به همراه دو خودرو نردبام و تشک نجات به محل آتش سوزی ساختمان پلاسکو/ کار اطفا حریق آغاز شده است

آتش توسط نیروهای آتش نشانی بدون تلفات جانی مهار شد اما پس از ورود آتش نشانان به محل ساختمان جهت ارزیابی وضعیت، ضلع شمالی ساختمان فرو ریخت و به یکباره ساختمان ریزش کرد.

خبرها حاکی از آن داشت که ۳۰۰ نفر از آتش نشانان، عوامل امدادی و ستاد بحران شهرداری تهران در محل ساختمان حضور داشتند. سفارت های اطراف مجتمع پیش از این تخلیه شده بودند. هشدارها به جهت ناایمن بودن محل از سوی آتش نشانی و مسئولان داده می شود اما ازدحام مردم در اطراف ساختمان فروریخته بالاست  امدادرسانی با مشکل در حال انجام است.

سرنوشت نیروهای گرفتار در زیر آوار مشخص نیست. اما پس از گذشت ساعاتی خبر از شهادت ۳۰ آتش نشان قهرمان نگرانی نیروهای آتش نشانی حاضر در محل حادثه و مردم را به غم و اشک بدل می کند.

 

لحظه فرو ریختن ساختمان پلاسکو / فیلم

 

 

 

انتخاب: آغاز آواربرداری در پلاسکو/ حضور ماموران یگان ویژه و ارتش برای تامین نظم و امنیت

دقایقی پیش تعدادی بیل مکانیکی به منظور انجام آواربرداری وارد محدوده ساختمان پلاسکو شد.

در کنار تیم‌های امدادی،  تیم‌هایی از نیروهای یگان ویژه و ارتش برای امدادرسانی و تامین نظم و ایمنی محل در محدوده چهارراه استانبول حضور دارند و  اقدام به تخلیه لایه به لایه جمعیت از معابر و نوارکشی در محل کرده است تا مسیر تردد خودروهای امدادی باز شود.

مشکل نشت گاز در محل حادثه ریزش ساختمان پلاسکو نیز با حضور عوامل مربوطه برطرف شده است.

گازمنطقه حادثه به طور کامل قطع شد.

براساس اظهارات حاضرین در محل حادثه دو نفر از خبرنگاران و عکاسان نیز در زیر آوار مانده‌اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به روز رسانی می شود…

این خبر را به اشتراک بگذارید :