رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان گفت: کارکنان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان به صورت رایگان در ۶ سانس اصلی، از برنامه های سیرک ایران- پرتقال دیدن کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، سعید رضوانی با تاکید بر اینکه تفریح سالم یکی از اصلی ترین برنامه های فرهنگی در سبد خانواده هاست، گفت: اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، برمبنای تفاهم نامه ای که با سیرک ایران- پرتقال منعقد کرد، یک هزار و ۶۰۰ بلیط رایگان را دراختیار کارکنان اداره کل آموزش و پرورش پرورش خوزستان قرار داد تا به همراه خانواده ،سه روز و در ۶ سانس اصلی در برنامه های این سیرک شرکت کنند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه در این تفاهم نامه تخفیف های دانش آموزی نیز در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: دانش آموزان نیز می توانند با تخفیف ۶۰ درصدی از برنامه های سیرک ایران- پرتقال دیدن کنند و اگر به صورت گروهی در این برنامه حاضر شوند، به ازای هر ۲۵ نفر ،به یک نفر به همراه مربیان دانش آموزان، بلیط رایگان تعلق می گیرد.

رضوانی همچنین خاطر نشان کرد: برگزاری برنامه فرهنگی-تفریحی « خاله شادونه» در ۸ سانس رایگان برای دانش آموزان و خانواده های آنها ،همچنین حضور رایگان فرهنگیان در نمایش «مغز گنده و یوزر ایرانی» از برنامه های دیگر روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان جهت ایجاد روحیه نشاط در دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده های آنهاست.

وی با اظهار اینکه خانواده ها فرصت کمی برای تفریح صرف می کنند، گفت: تفریح ،سرگرمی و شادی حالت مثبتی در انسان به وجود می آورد و انسان به صورت فطری به برنامه های فرهنگی ، تفریحی نیازمند است.

رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش خوزستان با اظهار اینکه تفریح سالم ابزار مناسبی برای انتقال مفاهیم، فکری ، فرهنگی و دینی نیز می باشد، گفت: متأسفانه، در کشور الگوی مناسب و برنامه‌های مدون، شاداب و فرهنگی که مورد اقبال جوانان باشد چندان موردتوجه قرار نگرفته است از این رو برنامه‌های فرهنگی و سرگرمی غربی با روش‌های نوین از بازی‌های رایانه‌ای گرفته تا شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای اوقات‌فراغت جوانان ما را پر‌کنند و پیامد آن آسیب‌های است که در زندگی جوانان نمایان می‌شود و باید با برنامه ریزی های صحیح توسط مسئولان، از این امر جلوگیری شود.

گفتنی است؛ سیرک ایران- پرتقال از ۲۴ آذرماه سال جاری شروع به اجرای برنامه کرده است که تا کنون یک هزار فرهنگی به همراه خانواده، به صورت رایگان از این برنامه ها دیدن کردند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :