سمینار آموزشی مبانی بهداشت محیط و کنترل عفونت در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد.

به گزارش خوزستان نیوز ، دکتر علیرضا قنبران مدیر بیمارستان در این رابطه اظهارکرد: این سمینار طی دو روز که ۱۴ و ۱۵ دی ماه برگزار شد، ویژه نیروهای خدمات در سالن شماره ۲ شهید دکتر رهنمون بیمارستان امام(ره) اهواز برگزار و آموزش های لازم برای نیروهای ارائه شد.

وی ادامه داد: به لحاظ اینکه آمار بالایی از بیماران سراسر استان و استان های همجوار به مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز مراجعه می کنند، رعایت مبانی بهداشت محیط و کنترل عفونت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین آموزش نیروهای خدمات طی برگزاری یک سمینار دو روزه در دستور کار بیمارستان قرار گرفت.

مدیر بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز گفت: نیروهای خدمات با توجه به حجم و نوع کاری که دارند، ضروری است که در معرض آموزش های مستمر در این زمینه قرار بگیرند و در این راستا نکات و مباحث لازم به این نیروها یادآوری شود. یادآوری این مباحث و همچنین رعایت صحیح موارد هم موجب حفظ سلامت نیروها می شود و هم در ارتقای سلامت بیماران تاثیر بسزایی دارد.

گفتنی است در این سمینار نکات لازم و ضروری درباره انواع زباله های بیمارستانی و نحوه جمع آوری آن ها، لزوم و اهمیت استفاده از وسایل حفاظت فردی، نحوه شست و شوی صحیح دست ها، نحوه صحیح و بهداشتی پاک کردن انواع لکه ها از جمله لکه های خون و ضرورت رعایت بهداشت و حفاظت فردی هنگام انجام این کار، انواع عفونت های بیمارستانی و راه های کاهش عفونت های بیمارستانی بازنشر شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :