به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان لالی، مهندس صادق سعیدی مدیر این شبکه گفت: شنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۵ در حین دهگردی تیم سلامت مرکز جامع خدمات سلامت روستایی تراز از روستای فاریاب مسجد، مادر باردار ۲۴ ساله ای با تاریخ احتمالی زایمان ۲۳ دی ماه ۹۵ با شکایت درد به تیم سلامت مستقر در روستا مراجعه می کند.

وی تصریح کرد: پس از انجام معاینات توسط مامای تیم سلامت و پزشک تیم سلامت، با تشخیص آغاز سیر زایمان، بلافاصله به تیم واکنش سریع مادران باردار گزارش داده می شود و همزمان هماهنگی لازم جهت ارسال اورژانس هوایی انجام می شود که به دلیل شرایط بد آب و هوایی امکان اعزام بالگرد به منطقه به وجود نمی آید.

سعیدی بیان داشت: با هماهنگی های به عمل آمده آمبولانس به منطقه اعزام می شود و همزمان به منظور تسریع در انتقال مادر باردار به علت دوری مسافت و صعب العبور بودن روستای مذکور و پیشرفت سیر زایمان، مادر باردار بوسیله ی خودروی مزدای تیم سلامت به طرف آمبولانس انتقال داده می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لالی افزود: در حین این انتقال، زایمان قریب الوقوع در خودروی مزدا توسط ماما و با همکاری پزشک و بهورز انجام می شود و مادر و نوزاد به آمبولانس منتقل و به بیمارستان اعزام می شوند و تحت مراقبتهای پس از زایمان قرار می گیرند که خوشبختانه مادر و نوزاد با حال عمومی مطلوب ترخیص می شوند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :